Jak zachęcić dzieci do nauki?

Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Dlaczego? Ponieważ każde dziecko jest inne. Przecież chyba każdy dorosły pamięta, jak to jego właśni rodzice próbowali zachęcić go do nauki i efekty były różne. Na pewno jedną z dobrych zachęt do nauki będzie to, że młody człowiek będzie miał dobre pomoce naukowe, jak chociażby podręczniki, jakie pochodzą od wydawnictwa Nowa Era. Za książki, jakie używane są na lekcji rodzic nie odpowiada, ale zawsze na prośbę dziecka można zakupić dodatkowe materiały edukacyjne, które również można otrzymać w ofercie tego wydawnictwa. W końcu chodzi tu o inwestycję w umiejętności swojego dziecka, więc warto dać się namówić na zakup takich materiałów.

“Lubię to!”

A czy można polubić informatykę? Oczywiście, że tak. Jeżeli chodzi o przedmioty powiązane z komputerami i z tym co dzieje się w internecie, to dzieci nie potrzebują dużej zachęty. Aczkolwiek na pewno przyda im się dobry podręcznik, gdzie zostały wyjaśnione odpowiednie zagadnienia. Już o to postarała się Grażyna Koba, która dzięki takiemu podręcznikowi wprowadza uczniów w świat algorytmiki. Wydawać by się mogło, że jest to jakaś “czarna magia”, ale tak naprawdę wystarczy odpowiednie opracowanie i wszyscy będą w stanie pojąć o co chodzi. Tak samo, jeżeli chodzi o programowanie, czy też tworzenie projektów multimedialnych. To ostatnie przyda się dzieciom nie tylko na lekcjach informatyki, ale również na wielu innych przedmiotach. Autorka w swoim podręczniku pokazuje uczniom również pracę z arkuszami kalkulacyjnymi oraz daje możliwość zrealizowania wielu ciekawych projektów samodzielnie i w grupach.

“Matematyka z kluczem. Klasa 5, część 1”

Wiedza, która została zdobywa na lekcjach matematyki przydaje nam się każdego dnia. W jakich sytuacjach? W najróżniejszych. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie, ponieważ z obliczeniami matematycznymi można spotkać się chociażby podczas remontowania pokoju, czy płacenia w sklepie. Najważniejsze to fakt, aby dobrze pojąć matematykę i wszelkie jej zagadnienia. Pomoże w tym książka, której autorami są Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska. W środku umieścili oni ciekawe rady, które sprawiają, że uczniowie szybciej są w stanie pojąć pewne zagadnienia. Młodzi ludzie mają tu zadania rozwiązane na kilka sposób, a każda osoba może wybrać ten sposób, który bardziej jej odpowiada. Z tym podręcznikiem uczniowie chętnie będą podchodzić do nauki matematyki.

 

, , ,