Uczniowie oraz ich podręczniki

Mając już własne dzieci, bardzo często wspominamy jak to było dawno temu, kiedy to my byliśmy młodsi i mogliśmy cieszyć się beztroskimi czasami. Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Chociażby wygląd podręczników. Nasze książki na pewno różnią się od tych, jakie mają obecni uczniowie. Za opracowanie i powstanie takich podręczników do nauki odpowiedzialne są poszczególne wydawnictwa, w tym chociażby Nowa Era z księgarni internetowej taniaksiazka.pl, która obecna jest już na rynku od bardzo długiego czasu. Nowa Era ma nie tylko podręczniki, ale również wiele innych materiałów edukacyjnych z których mogą korzystać uczniowie w zaciszu własnego domu, aby móc lepiej przyswoić dane zagadnienia.

“Żyję i działam bezpiecznie”

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum, który stworzył Jarosław Słoma. Czym tak naprawdę jest bezpieczeństwo, jeżeli myśli się o tym w skali globalnej? Jest to naprawdę bardzo ciekawe zagadnienie, które warto omówić z młodymi ludźmi, którzy znajdują się już o krok od dorosłości. Jeżeli uczniowie nie pojmą tego teraz, nie nauczą się pewnych rzeczy, później już może być za późno. Dlatego spora część podręcznika to omówienie umiejętności ratowniczych, jakie każdy powinien znać – nie tylko uczniowie, ale nawet dorośli powinni wiedzieć, jak należy się zachować. Do tego autor zaprasza uczniów do poznania systemów obrony naszego państwa. Na czym on polega? Czym tak naprawdę jest obrona cywilna? Czy w czasach pokoju nadal system obrony państwa postawiony jest na “baczność”? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z tej książki.

“MATeMAtyka 1”


Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Czas na to, aby zapoznać się z tym, co sprawia dużą trudność uczniom Książka została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli zrozumieć poszczególne zagadnienia. W środku zostały zamieszczone przykładowe zadania, które rozwiązane są krok po kroku – dzięki czemu nawet słabsi są w stanie nadrobić zaległości (o ile takowe mają). Na końcu każdego rozdziału można znaleźć podsumowania, które pomagają utrwalić najważniejsze pojęcia. Wojciech Babiański, Lech Chańko, Karolina Wej zaproponowali uczniom różne metody na rozwiązanie poszczególnych zadań. W ten sposób każdy ma możliwość wyboru najkorzystniejszej formy. Całość została podzielona na małe porcje materiałowe, które są łatwe do przyswojenia. Matematyka nie jest wcale taka zła i w końcu będzie można ją zrozumieć dzięki tej książce.

 

, ,